TURLAR
Alanya Yat Turu
Romantik bir ahşap tekneyle Türkiye’nin güney kıyısındaki türkuaz sahilleri ve koylarında fantastik bir geziye çıkacağımız körfeze hareket edeceğiz. Güverteden seyredeceğimiz mükemmel manzara ile öğlen yemeği yiyeceğiz. Gün boyunca, yanaşacağımız güzel koylar ve harika kumsallarda yüzme şansımız olacak. Aynı zamanda teknede gezi boyunca göreceğimiz değişik manzaraların ve mağaraların fotoğraflarını çekme şansınız olacak. Daha sonra Alanya limanına geri dönüp otellerimize hareket edeceğiz.
Antalya, Şelaler ve Yunus Show
Sabah misafirlerimiz otellerinden alınır ve Karpuz Kaldıran Şelalesine varılır. Yaklaşık yarım saat bu eşsiz güzellikteki manzarayı izledikten sonra Antalya şehir merkezine geçilir. Buradaki serbest vaktin ardından bir başka doğa harikası olan Kurşunlu şelalesi ziyaret edilir ve ardından öğle yemeğimizi alırız. Buradan 30 dakikalık yolculuğun ardından yunusların gösterilerini izlemek için Belek’teki Troy Aquland tesislerine gideriz. Hep televizyonlarda izlediğimiz, zekalarına ve becerilerine hayran kaldığımız yunusların gösterilerini izledikten sonra otellerimize dönüş yapıyoruz. Dönüşümüz 16:30 civarında olacaktır.
Perge - Aspendos - Kurşunlu Şelalesi
PERGE : Pamphilya’nın önde gelen şehirlerinden biri olan Perge, bu günün modern şehir planlamacılarını bile kıskandıracak muhteşem bir plana göre kurulmuştur. Perge hala Akdeniz bölgesinin en önemli antik kazı alanıdır.
ASPENDOS : Hitit yazıtlarında “Asitawada” olarak söz edilen kentin tarihi MÖ. 3000 yıllarında bir akropol kent olarak başlamıştır. Tıpkı Perge gibi Eurymedon çayının gemi ulaşımına olanak sağlaması nedeniyle milattan önceki dönemlerde bir ticaret şehri olarak önem kazanmıştır.
KURŞUNLU ŞELALESİ : Kurşunlu Şelalesinde bulunan Bitki Tüneli olarak adlandırılan bu bölümde, kış hariç diğer mevsimlerde bin bir çeşit bitki türü dikkatleri üzerine çeker.
Çıralı, Olympos – Ulupınar Turu
Antik Likya’nın en önemli liman kentlerinden Olympos’u 1 saat gezdikten sonra, Olympos’un yanındaki Çıralı köyüne doğru hareket ederiz. İlginç bir doğa harikası olan Çıralı’da yerli halkın “Yanartaş” dediği bu yerde, doğal gaz sızıntısının oluşturduğu ve binlerce yıldır hiç sönmeyen alevleri görürüz. Buradan da öğle yemeğimizi almak için Ulupınar’a gidip turumuzu bitiriyoruz.
   
Dalış Turları
Antalya ili civarında 11 önemli dalış noktası bulunmaktadır. Bu batıkların arasında İkinci Dünya Savaşı’na tanıklık etmiş ve savaş sırasında batırılmış savaş araçlarının bulunması dalıcıları heyecanlandırmaktadır. Merkezdeki dalış noktaları ise; Falezler ve Sıçan Adası’dır. Sıçan Adası’nın doğusunda ufak bir mağaranın olması dalıcıların ilgisini çeken bir noktadır. Lara ve Konyaaltı plajları arasında kalan bölgedeki Falezler de ilginç yapısıyla dalıcıların merakına mahzar olmaktadır. Bu bir günlük kursumuz 12 yaş ve üzerindeki dalış meraklılarına SCUBA dalış dünyasını tanıtma amaçlıdır. Teknemizle çıkılacak olan bu turda deneyimli eğitmenlerimizden alacağınız temel eğitimden sonra yine eğitmenlerimiz gözetiminde dalış yapma şansınız olacaktır. Yemekli turlarımızda mavinin en güzel tonlarıyla bezenmiş Akdeniz sularında bol bol yüzme ve eşsiz güneşin tadını çıkartabilirsiniz.
Demre – Myra – Kekova Turu
Bu turda, tarihin bir dönemine damgasını vurmuş önemli antik kentlerden birisi olan, Demre, Myra ve Kekova’yı görme fırsatınız olacaktır. Tarihi antik kentin gizemli atmosferinde, zaman tünelinden geçercesine, bir anda o dönemde yaşadığınızı hissedeceksiniz. Akdeniz'in en güzel koylarından geçerek Demre kaya mezarları, Myra Antik Kenti'ni ve Noel Baba kilisesini görme olanağı sağlayan günlük turdur. Myra'da roma tiyatrosu çok iyi korunmuş bir durumda kendisini gösterir. Myra'da dünyaca meşhur M.Ö. 4 ve 5.yüzyıllardan kalma ve kısmen kabartmalarla süslenmiş taş mezarları ve ayrıca içerisinde kutsal Nikolaus'un gömülü olduğu kiliseyi görebilirsiniz. Kutsal Nikolaus Myra'da denizcilerin ve çocukların koruyucu patronu olarak yaşamıştır. Diğer bir zirve ise Kekova adası yakınlarındaki batık şehirdir. Bot ile evlerin,bir kilise ve liman harabelerinin üzerinden geçersiniz.
Dim Çayı
Yolun sonundaki büyülü mekan; Dim Çayı. Yorgunluğunuzu Dim Çayı'nın serin sularına bırakın. Akdeniz'in incilerinden Alanya deyince aklınıza kavurucu sıcaklar, nemiyle bunaltan bir hava tepenizde eksilmeyen kızgın güneş gelebilir. Bu tanıtımın 15 km. uzağında bulunan Dim Çayı'nın iklimi ve ortamı öylesine farklı ki... Ayaklarınız suda iken leziz alabalıklarınızı yer, çınar, çam, ceviz ağaçları gölgesinde yorgunluk atabilirisiniz. Belki de dayanamaz çayın serin sularına bırakırsınız kendinizi. Alanya'ya bu kadar yakın olup Dim Çayı'nda iklimin 15 derece daha soğuk olması ve sıfır nem oranıyla Akdeniz'in yaz mevsimi içindeki bunaltıcı havasını bir anda sıyırıp atabileceğiniz bir ortam sunar Dim Çayı. Alakise adlı tepeden doğan Dim Çayı akış sesi kulağınızdan hiç eksilmez. Günün her saatinde büyük coşkuyla köpükler saçarak geçip gider önünüzden. Suyu buz gibidir. Küçük şelaleler çınar, çam, karaağaç, ceviz, kavak ve meşe ağaçlarının yemyeşil bitki örtüsü içinden geçerek akıp uzaklaşarak Akdeniz'e ulaşır.
Green Kanyon
Dünyanın en güzel baraj ve göllerinden biri olan Green Kanyon da dinlenme fırsatı… Green Kanyon, Manavgat Nehri üzerinde bulunan iki barajdan ilki olan Oymapınar Barajı üzerindeki göl`e verilen addır. Uzunluğu yaklaşık 93 km olan Manavgat Nehri`nin üzerinde ilk kurulan baraj şu anda Türkiye`nin 4. büyük barajıdır. En derin noktası 185m olan baraj Manavgat ve çevre illerin elektrik ihtiyacının yanı sıra temiz su ihtiyacını da karşılamaktadır. Bu büyülü manzara, sizleri başka bir boyuta taşıyacaktır. Mükemmel doğasını seyrederek gidilen Yeşil Kanyon'daki baraj gölüne varıldığında, yolculuğumuz tekne ile devam edecek ve muhteşem bir yolculuk olacaktır. Green Kanyon’un kayalıkları arasında ilerlerken müthiş bitki örtüsüne mi, yoksa su ile bütünleşen doğaya mı bakacağınıza şaşıracaksınız. Ayrıca barajın serin sularında yüzme molaları ile serinleyecek ve Kanyon Turunun sadece bir gezi değil, rüya gibi bir gün olduğunu hissedeceksiniz.
   
Jeep Safari
Otelden alınışınızın ardından gidilen buluşma noktasında, tur güzergahı ve diğer konularda bilgi verilir. Daha sonra jeepler ile yola çıkılır. Yol üzerinde doğal güzellikleri ile beğeninizi kazanacaklarından emin olduğumuz pek çok noktada fotoğraf molası verilecektir. Bu hareketli, eğlenceli ama aynı zamanda da tozlu yolculuktan sonra yüzme molası verilir. Öğle yemeğinin ardından dönüş yolcululuğuna başlanır. Tur bitiminde araçlarımız sizi tekrar otelinize bırakacaktır.
Kemer Yat Turu
Otellerinizden aldıktan sonra Kemer Yat Limanına hareket ederiz. 10:00’da buradan teknemiz ile gezimize başlarız. Phaselis, Alacasu ve Kiriş Koylarında yüzme molaları verilir. Alacasu Koyu’nda yüzme molasından sonra teknede öğle yemeğimizi alıyoruz. Sihirli yeşilleri ile dolu orman manzaralı yolculuktan 16:30 civarı limana dönülür ve misafirlerimiz otellerine bırakılır.
Manavgat Yat Turu
Misafirlerimiz sabah saatlerinde otellerinden alındıktan sonra Side’den sadece birkaç kilometre olan Manavgat’a hareket edilir. Burada sebze, meyve, baharat çeşitleri, giyecek ve her türlü hediyelik eşyaları bulabileceğiniz Pazar yerini göreceğiz. Pazar yeri ziyaretimizin ardından botumuza binip Manavgat Nehri üzerinden geçerek nehrin denize karıştığı yere geliriz. Buradaki leziz öğle yemeği, yüzme ve güneşlenme molasının ardından dönüşe geçilir.
ATV - QUAD Motor Safari
Tur için daha önceden rezervasyon yaptırmış misafirler otellerinden, veya önceden belirlenmiş alınış noktalarından toplanarak QUAD - ATV safari yapılacak olan Toros dağları eteğindeki ormanlık arazideki parkurlara taşınırlar. Tur esnasında yer yer manzara fotoğraf çekimi için mola verilir. ATV - QUAD Safari başlamadan önce profesyonel rehber tarafından ATV quad motor`u hakkında ders ve brifing verilir.Quad - Atv safari için gerekli teçhizatlar katılımcılara dağıtılır ve onların güvenlik önlemlerini almış bir şekilde tura başlamalarına hazır olmaları sağlanır.
   
Rafting Turu ( Tam Gün )
Tabiat içerisinde büyük bir macera yaşamaya hazır mısınız ? Macera sevenler ve tabiat dostları için ideal Rafting programında, Botla sıçrayan suların ve nehrin beyaz köpüklerinin üzerinden kayarak ve Köprülü kanyonun geçerek her iki kıyıdaki tabi parkları göreceksiniz. Sizlere iyi yetiştirilmiş ve profesyonel rafting rehberlerimiz eşlik edecektir. Su, güneş, macera nehir kıyısında açık büfe ve mangallı bir öğle yemeği beklemektedir. Bu kadar yaşantıyı hiçbir başka spor dalında bulamazsınız. Kendiniz beynen ve bedenen daima meşgul olacağınız için,can sıkıntısına vakit kalmayacaktır.
Program :
*Otellerden alınış
*Otobüs ile buluşma yerine yolculuk
*Rafting hakkında bilgilendirme ve ekipman temini
*Rafting
*Öğle yemeği
*Rafting
*Otobüs ile otellere dönüş
Tahtalı Teleferik Turu
Tahtalı dağının zirvesindeki eşsiz deniz ve doğa manzarası Teleferik ile artık dakikalar içerisinde önünüzde. Zirveden içeceğinizi yudumlarken tatil bölgesinin ve denizin nefes kesen görüntüsünün keyfine varabilirsiniz. Akdeniz Bölgesinin eşsiz manzarasının yanı sıra 11 Ay deniz manzaralı Tahtalı Teleferik sayesinde deniz ve dağ artık birbirine çok yakın. Tahtalı Teleferik sizlere yüksek kalitede eğlenceyi ve heyecanı vaat ediyor. 7.5 Km uzunluğundaki tırmanış milli park çam ormanlarının enfes manzarasını izlemeniz için mükemmel bir fırsat. Dünyanın en güzel Milli parklarından birinde yer alan,güven ve emniyetin herşeyin üzerinde olduğu, Olympos Teleferik ile vahşi orman ve benzersiz sedir ağaçlarının, yer yer bulutların üzerinde, yalçın yamaçları, vadileri ve vahşi hayvanları izleyerek zirveye yapılacak ziyaret ,misafirlerine unutulmaz anlar yaşatmaktadır.
Aquapark ve Yunus Gösterileri
Troy Aqua & Dolphİnarium, alışılmış oyun parklarının çok dışındaki konsepti ile sizi tarihin etkileyiciliğiyle eğlencenin dünyasına çekecek. Kayıp şehirler, efsaneler, gizemli mağaralar, kulelerle mitolojinin en büyük maceralarını yaşarken, benzersiz kaydıraklar, havuzlar, nehirler sayesinde suyun en coşkulu dünyasıyla tanışacaksınız. Kızılcam ve fıstık ormanları içerisinde Belek bölgesinin tüm doğal güzelliklerini barındıran büyüleyici atmosferi ile sürprizlerle dolu bir su oyun parkı. Burada, Priams Kulesi'nin kubbeli resepsiyonunda karşılanır, kolonların arasından soyunma odalarına geçtikten sonra parkın 20 metre üzerindeki kule toplarından, Hera ve Zeus ismindeki 100 metrelik 2 adet kaydırakla eğlenceye başlarsınız. Her zaman televizyonda izlediğiniz, zekalarına ve becerilerine hayran kaldığınız muhteşem yunuslara artık hayallerinizdeki kadar yakın olabilirsiniz.! Yunuslarla birlikte havuzda geçirilecek dakikalar, ömür boyu unutmayacağınız bir anı olacak.